Wednesday 20/02

Time Program
00:00 ABC Late News
00:30 The Drum
01:30 ABC News Overnight
01:45 The Business
02:00 ABC News Overnight
02:15 The World
03:15 7.30
03:45 The Business
04:00 Home and Away
04:30 7.30
05:00 News Breakfast: Early
08:00 ABC News Mornings
11:00 ABC News At Noon
11:30 BTN
11:55 Play School Yum
12:20 Sydney Sailboat Muddles In The Mist
12:35 Waabiny Time
13:00 English Bites Meals on Wheels
13:10 Study English Copyright
13:20 English Bites Holden
13:30 Home and Away
13:55 National Press Club Address Tanya Plibersek
15:00 Afternoon Briefing
16:00 ABC National News
17:00 The Drum
18:00 Home and Away
18:30 7.30
19:00 ABC News Tonight
20:45 The Business
21:00 The World
22:00 ABC Nightly News
23:00 ABC Late News
23:30 Home and Away

Thursday 21/02

Time Program
00:00 ABC Late News
00:30 The Drum
01:30 ABC News Overnight
01:45 The Business
02:00 ABC News Overnight
02:15 The World
03:15 7.30
03:45 The Business
04:00 Home and Away
04:30 7.30
05:00 News Breakfast: Early
08:00 ABC News Mornings
11:00 ABC News At Noon
12:00 Play School Yum
12:25 Sydney Sailboat Around The World In A Day
12:40 Lockie Leonard Trixie Wants To Party
13:05 English Bites Didgeridoo
13:10 Study English Archaelogy
13:25 English Bites Antarctic Division
13:35 Home and Away
13:55 Four Corners Project Dragon
14:40 Media Watch
15:00 Afternoon Briefing
16:00 ABC National News
17:00 The Drum
17:55 Heywire Chanceline Kakule from Mount Gambier, SA
18:00 Home and Away
18:30 7.30
19:00 ABC News Tonight
20:45 The Business
21:00 The World
22:00 ABC Nightly News
23:00 ABC Late News
23:30 Home and Away

Friday 22/02

Time Program
00:00 ABC Late News
00:30 The Drum
01:25 Heywire Chanceline Kakule from Mount Gambier, SA
01:30 ABC News Overnight
01:45 The Business
02:00 ABC News Overnight
02:15 The World
03:15 7.30
03:45 The Business
04:00 Home and Away
04:30 7.30
05:00 News Breakfast: Early
08:00 ABC News Mornings
11:00 ABC News At Noon
12:00 Play School Yum
12:25 Sydney Sailboat Stormy Weather
12:40 Lockie Leonard Not So Perfect Storm
13:05 English Bites Lawn Bowls
13:10 Study English Eye Testing
13:20 Everyday English Winning And Losing In Sport
13:30 One Plus One Yumi Stynes
14:00 ABC News Afternoons
16:00 ABC National News
17:00 The Drum
21:30 Planet America
22:15 The Business
22:30 The World
23:30 The Mix

Saturday 23/02

Time Program
00:00 ABC Late News
00:30 The Drum
01:30 ABC News Overnight
01:45 The Business
02:00 ABC News Overnight
02:15 The World
03:15 The World This Week
03:45 The Business
04:00 The Drum Weekly
04:30 The Mix
05:00 One Plus One Yumi Stynes
05:30 The Breakfast Couch
06:00 Weekend Breakfast
10:00 ABC News
10:30 The World This Week
11:00 ABC News
11:30 Landline
12:00 ABC News
12:15 Planet America
13:00 ABC News
13:30 Close Of Business
14:00 ABC News
14:30 The Breakfast Couch
15:00 ABC News
15:30 AFLW 2019 Round 4 - Geelong Cats vs. Carlton
17:30 The Mix
18:00 AFLW 2019 Round 4 - Western Bulldogs vs. Brisbane Lions
20:00 ABC News Weekend
20:30 Back Roads Windorah
21:00 ABC News
21:15 Four Corners Project Dragon
22:00 The Heart Guy
22:50 River Cottage Australia
23:35 Media Watch
23:55 ABC News

Sunday 24/02

Time Program
00:15 Q&A Stuart Smith, Kerryn Redpath, Dr David Caldicott, Marianne Jauncey and Mick Palmer
01:20 The Drum Weekly
01:50 The Heart Guy
02:40 River Cottage Australia
03:30 One Plus One Yumi Stynes
04:00 National Press Club Address Tanya Plibersek
05:00 Landline
05:30 The Drum Weekly
06:00 Weekend Breakfast
08:00 Insiders
09:00 Weekend Breakfast
10:00 ABC News
10:30 Offsiders
11:00 ABC News
11:30 Close Of Business
12:00 Landline
13:00 AFLW 2019 Round 4 - Collingwood vs. GWS Giants
15:00 AFLW 2019 Round 4 - Melbourne vs. North Melbourne Tasmanian Kangaroos
17:00 ABC News Weekend
17:15 Planet America
18:00 ABC News Weekend
19:00 Insiders
20:00 ABC News Weekend
20:30 Bondi Harvest With Guy Turland
20:50 Tasty Conversations With Audra Morrice
21:00 ABC News
22:00 ABC Nightly News
22:30 The Mix
23:00 ABC News
23:15 Planet America

Monday 25/02

Time Program
00:00 Bondi Harvest With Guy Turland
00:20 Tasty Conversations With Audra Morrice
00:30 Insiders
01:30 Offsiders
02:00 The Breakfast Couch
02:30 The Mix
03:00 One Plus One Yumi Stynes
03:30 Bondi Harvest With Guy Turland
03:50 Tasty Conversations With Audra Morrice
04:00 Landline
05:00 News Breakfast: Early
08:00 ABC News Mornings
11:00 ABC News At Noon
12:00 Play School Head, Shoulders, Knees and Toes
12:25 The WotWots Laugh A Lotty
12:40 Good Game Spawn Point
13:05 English Bites Surfing
13:10 Study English Ginseng
13:25 English Bites Antarctic Festival
13:35 Home and Away
14:00 ABC News Afternoons
15:00 Afternoon Briefing
16:00 ABC National News
17:00 The Drum
18:00 Home and Away
18:30 7.30
19:00 ABC News Tonight
20:40 Q&A Dr Jordan Peterson, Terri Butler, Catherine McGregor and Van Badham
21:45 The Business
22:00 The World
23:00 ABC Late News
23:30 Home and Away
23:50 Australian By Degree Nepal: Avishek Malla

Tuesday 26/02

Time Program
00:00 ABC Late News
00:30 The Drum
01:30 ABC News Overnight
01:45 The Business
02:00 ABC News Overnight
02:15 The World
03:15 7.30
03:45 The Business
04:00 Home and Away
04:20 Australian By Degree Nepal: Avishek Malla
04:30 7.30
05:00 News Breakfast: Early
08:00 ABC News Mornings
11:00 ABC News At Noon
12:00 Play School Head, Shoulders, Knees and Toes
12:25 The WotWots Double Bumpies
12:35 Waabiny Time
13:05 English Bites Water Skiing
13:10 Study English Jarrah Forest
13:25 English Bites Arkie Barton
13:35 Home and Away
14:00 ABC News Afternoons
15:00 Afternoon Briefing
16:00 ABC National News
17:00 The Drum
18:00 Home and Away
18:30 7.30
19:00 ABC News Tonight
20:45 The Business
21:00 The World
22:00 ABC Nightly News
23:00 ABC Late News
23:30 Home and Away
23:55 Australian By Degree Thailand: Kitikong Tilokwattanotai